​​​​​​​​​​​​​​Værsgo!
Lækker konsistens og formidabel farvetilpasning

Vi serverer med glæde DMP's kvalitetskompositter Nanoceram-Bright og Bright Posterior.

Begge produkter har lavt vandoptag og vandopløselighed, hvilket forbedrer de fysisk-mekaniske egenskaber.

Prøv selv kompositprodukter fra DMP og oplev fordelene:

  • Lækker blød konsistens, der ikke gryner
  • Let applicering og modulering – holder formen uden at flyde ud
  • Formidabel farvetilpasning – du får kun behov for få farver
  • Nem polering til flot højglans
  • Lav kontraktion og høj bøjestyrke
  • Høj radiopacitet​​​​​​​​​​​​​​

Tina Lentz, distriktschef øst
53 56 04 88
​​​​​​​tina.lentz@plandent.dk

Sandra Amler, distriktschef øst
​​​​​​​31 65 02 81
sandra.amler@plandent.dk


Steen Yde, distriktschef vest
​​​​​​​20 20 07 85
steen.yde@plandent.dk


Lene Nyborg, distriktschef vest
​​​​​​​40 13 45 98
lene.nyborg@plandent.dk


Monica Vildbæk, telesalgschef
31 65 86 88
monica.vildbaek@plandent.dk


Heidi Holdt, telesalgskonsulent
31 61 50 23
heidi.holdt@plandent.dk


Stine Andersen, telesalgskonsulent
31 51 20 71
stine.andersen@plandent.dk






Du kan også ringe
til vores callcenter
på 43 66 44 44.
​​​​​​​Så sørger vi for at hjælpe dig.


Bliv opdateret på dentinadhæsiver
– og få endnu mere holdbare fyldninger...

Læs beskrivelsen af de forskellige adhæsivmuligheder og få samtidig

tandlæge Jan Thomsens protokol for arbejdet med universaladhæsiver.

Læs vores guide her!